Російському бізнесу непереливки через торгові війни з Україною - експерти

19.08.2013

Сьогодні, 19 серпня, керівництво української та російської митних служб спробують повернути процес торгівлі між країнами в стандартний режим. Forbes.ua вказує, що проблеми з'явилися не тільки в українського бізнесу - російські компанії також страждають, причому як мінімум за трьома напрямками, пише Кореспондент

По-перше, 90% українських контрактів на експорт укладені на умовах, коли продавець платить доставку вантажу лише до кордону, вказує глава українського представництва російського оператора залізничних перевезень Евросиб Євген Балашов. Таким чином, втрати від розмитнення і збитки від простою вантажів лягають не на українську компанію-відправника, а на російського одержувача.

По-друге, вісім з десяти вагонів, що перевозять українські вантажі до Росії, належать російським компаніям, вказує глава логістичної компанії Укртиртранс Олексій Романюк. Таким чином, затримка вантажів з України на митниці рикошетом б'є і по російських інтересах.

Наприклад, митні питання Метінвесту вже вплинули на доходи Первой грузовой компании - російського власника вагонного парку, одного з найбільших у світі операторів залізничних вантажоперевезень. "Наші ключові клієнти починають відмовлятися від постачань вантажів до Російської Федерації, і в результаті ми втрачаємо наші планові перевезення. Нас ця проблема торкнулася, як нікого", - поскаржився співрозмовник Forbes, який обіймає керівну посаду в українській "дочці" ПГК. Наприклад, Метінвест, що масово відправляє вантажі до Росії, зупинив ці перевезення на невизначений період, вказав він.

Третьою проблемою російського бізнесу виявилася відсутність української продукції і сировини. Для низки галузей економіки Росії - наприклад, будівництва, - це може викликати зупинку або різке уповільнення. Так, зараз разом з іншими товарами на кордоні стоїть і щебінь. "Але без українського щебеню все будівництво в Москві просто стане, - наголошує Романюк із Укртиртранса, який перевозить до Росії в тому числі і цю продукцію. - Постачальники з Карелії закривають північ Росії, українські - Москву і всю південну частину". Проте, в підсумку, в українських партнерів постраждалого російського бізнесу проблеми все одно з'являться. "З урахуванням того, наскільки трудомістким тепер став процес купівлі товарів в Україні, не кожен імпортер захоче боротися з такими труднощами, - вказує Сергій Лавриненко, гендиректор Стальканат-Силур, вантажі якого також стоять на кордоні. - Спочатку російські імпортери і споживачі спробують вирішити ці проблеми. Потім їм почне це набридати. В результаті вони залікують рани, і почнуть шукати постачальників в інших країнах". Раніше в Кабміні запевнили, що проблеми пропуску поїздів з українськими товарами в РФ будуть вирішені найближчим часом. Нагадаємо, що, за даними Федерації роботодавців України (ФРУ), з 14 серпня поточного року митна служба Росії включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало поставку товарів з України. ФРУ звернулася до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню торговельних суперечок з РФ.

Низка компаній, у тому числі постачальників овочів і фруктів, а також Метінвест, InkermanInternational і Мілкіленд вже заявили про наявність проблем з митним оформленням їхніх товарів на кордоні з Росією, а корпорація Оболонь заморозила експорт продукції в Російську Федерацію. Вчора надійшла інформація про те, що за останній час на підходах до російсько-українського кордону скупчилося близько тисячі вагонів.

Російський уряд заперечує введення будь-яких санкцій щодо українського імпорту, зазначаючи, що певні заходи були прийняті за рішенням митних органів РФ. У свою чергу, Федеральна митна служба Росії заперечує блокування поставок товарів з України і створення "ризикових списків" українських імпортерів.

Nevsru.ua

Связанные материалы

Последние новости