Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 17.03.2017

20.03.2017

Третій тиждень поспіль світові ринки знаходяться в червоній зоні. Але падіння цін не означає падіння торгівлі. Торгівельні звіти фіксують збільшення заявок на покупку кукурудзи і соєвої групи будь де. Зниження курсу долара до основних світових валют стимулювало експорт із США.

Усі аналітики відмічають зростання попиту на agricommodities в світі, але і пропозиція не відстає. Так, USDA збільшило прогноз виробництва кукурудзи в Південній Америці. Другий цьогорічний врожай кукурудзи в Бразилії в доброму стані, ніяких негативних факторів або очікувань.  Врожай сої в Південній півкулі теж гарний, ніяких загроз. Біржові спекулянти вважають, що ф’ючерси на кукурудзу на Чикаго все ж таки переоцінені.

Озима пшениця в Північній півкулі знаходиться в доброму стані. Навіть звіт USDA щодо суттєвого зменшення виробництва озимої пшениці в США не стурбував ринки – цю новину спекулянти вже обіграли на біржі. 

В майбутньому поки що цікава можлива торгівельна війна між США і Китаєм. Зараз уряд Китаю аналізує наслідки протекціонізму Трампа проти товарів, вироблених в Китаї. Про всяк випадок уряд Китаю вивчає світовий ринок для заміни поставок продовольства із США. Ну це добра новина для України.

Другою гарною новиною для нас може бути чергова торгівельна війна між Туреччиною і нашим неадекватним східним сусідом. Все ж таки Туреччина великий покупець пшениці, кукурудзи, соняшникової олії і усіх шротів, а саме на ці товари Ердоган наказав ввести імпортні мита на поставки із московії. Схоже, що мита повністю заблокують доступ зернової і олійної групи із рф – 130% це круто!

В цілому протягом третього тижня індекс середніх цін експорту (buy/sell) продовжує своє зниження, але темпи падіння зведеного індексу менші, ніж за перші тижні березня (таблиця 1).

Таблиця 1. Зведений індекс середніх цін експорту станом на 17.03.2017*

Період/Дата

Індекс зернових цін ААА

Зміни до попереднього періоду

Індекс олійних цін ААА

Зміни до попереднього періоду

03.03.2017

1 836

n/a

1 590

n/a

10.03.2017

1 814

-1,2%

1 555

-2,2%

17.03.2017

1 805

-0,5%

1 543

-0,8%


Перейти до повного тексту... 

Связанные материалы

Последние новости