Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 31.03.2017

04.04.2017

Очікування операторів ринку стосовно прогнозу (USDA's Prospective Plantings) не відмічалися оптимізмом, тому тиждень в основному закінчився в червоній зоні. Але п’ятниця, коли був оприлюднений прогноз посівів, принесла декілька сюрпризів. В першу чергу це стосується негативної новини для сої – виявилося, що кількість американських фермерів, які перейшли з кукурудзи на сою значно більша, ніж очікувалося. Тому врожай 2017 року в США буде більшим. Біржові контракти і реальний товар стрімко подешевшали прямо в п’ятницю.

Другою несподіванкою була кукурудза в США. Як логічне продовження першого сюрпризу, якщо більше фермерів покинуло кукурудзу, значить площі посівів менші, ніж очікувалося. Поки що кукурудза на біржовому ринку і в портах в світі подорожчала. Але це не надовго. Аналіз контрактів на травень показує, що кукурудза буде дешевшати. Тому є декілька причин. По-перше, врожай кукурудзи в Бразилії майже рекордний. По-друге, найбільший виробник яловичини в Бразилії JBS зупинить роботу 10 забійних цехів в Бразилії на 20 днів. Причина тут проста – в Бразилії сформувалися величезні запаси м'яса, попит на яке поки що не зростає. Відповідно, менше кукурудзи на переробку і більше зерна для експорту.

По пшениці ніяких новин не було. Ще раз було констатовано, що посіви під озиминою в США впали. Біржові спекулянти трохи погралися на цій «новині», але спотовий ринок майже не відреагував, ціни або впали, або залишилися без змін. І це все на тлі високого експортного попиту на якісну пшеницю із усіх країн. 

Ячмінь протягом тижня підріс, але це, на жаль, ситуативне, чисто на циклічності попиту з боку споживачів. Є тимчасовий попит, є тимчасове підвищення цін. Крім того, схоже, що сезон ячменю в Україні закінчився. 

Зведений індекс зернових і олійних цін ААА увесь березень показував падіння. Не було жодного натяку на покращення ситуації. В результаті за березень зерновий індекс просів на 3%, а олійний – на 7%. І це - незважаючи на періодичне зростання цін по деяких позиціях. 

Перейти до повного тексту…


Связанные материалы

Последние новости

Индексы цен

Нафта - світ
Нефть Brent, --, Лондон
21.07.2011      USD/баррель -0.3%