Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 14.04.2017

18.04.2017

Минулий тиждень був достатньо коротким. В деяких країнах торгівельні площадки закрилися ще в четвер, п’ятниця не стала виключенням. Спотовий ринок, особливо покупці, були зайняті іншими справами і найбільшу активність показали біржові спекулянти і інвестори. Ніхто з них не хотів ризикувати інвестиціями протягом довгих вихідних.

Формально біржова вартість пшениці в США дещо зросла, але це просто брокери робили нові технічні покупки ф’ючерсів напередодні свят. Логістичних проблем з доставкою зерна в порти США немає.

Кукурудза теж показала висхідний тренд на тлі активних технічних продажів/покупок ф’ючерсів і традиційного підвищення біржових цін на травневий ф’ючерс. В Бразилії майже завершено збирання врожаю кукурудзи. В Аргентині нема  жодних проблем з погодою для подальшої активізації жнив кукурудзи.

Невелике зростання цін на основні зернові показав і Зведений індекс (таблиця 1).

Ячмінь показав зниження цін, але це скоріше прояв пасивності покупців. Хоча, судячи по обсягам експорту ячменя із України протягом попереднього тижня, сезон «великого ячменю» закінчився.

Соя подорожчала в західній півкулі, хоча бразильський урожай бобів майже зібраний. Скоріш за все, це теж технічні коливання цін перед святами. В той самий час українські боби протягом минулого тижня подешевшали. В цілому минулий тиждень не показав жодної цінової тенденції на ринку соєвих бобів і шроту.

Зведені індекси середніх цін на олійні та зернові культури нарешті почали зростати. Але це, на жаль, результат активності біржових спекулянтів, тобто ситуативне зростання. Навіть після зростання показник Зведеного індексу не досяг позначки на кінець березня 2017.

Перейти до повного тексту

Связанные материалы

Последние новости