Україна і світ - ціни на зернові та олійні: огляд тижня, 28.04.2017

04.05.2017

Основним фактором впливу на світові експортні ціни на минулому тижні була погода. США накрили надмірні опади у вигляді дощів та мокрого снігу. Вже є побоювання, що дощі протягом останніх 10 днів могли нанести шкоду посівам озимої продовольчої пшениці HRW, принаймні кількість посівів у поганому або дуже поганому стані зросла до 13%. Посіви SRW навпаки отримали довгоочікувану вологу.

Суха погода у Франції теж скоротила кількість посівів озимої пшениці з рейтингом «добре»  або «відмінно» з 85% до 78%. Протягом квітня Франція отримала близько 2 см опадів, коли зазвичай випадає від 5 см до 13 см.

Були деякі повідомлення, що в Бразилії теж було короткочасне похолодання, але інформації щодо погіршення стану посівів сої та кукурудзи не надходило. Проте вже є повідомлення, що масово пересіваються соя і кукурудза в Арканзасі та Міссурі (США). 

Відповідно усі зернові ціни показали зростання, ну хіба що українська фуражна та продовольча пшениця навпаки показала мінус.

Але й без росту цін останні два тижні світова торгівля пшеницею та ячменем проходить мляво, чого не скажеш про кукурудзу.

Під шумок спекулянти трохи розігнали ціни на сою та соєвий шрот, але це – короткочасне явище. 

Зведені індекси середніх цін на олійні та зернові культури знову повернулися до зростання (таблиця 1), хоча довготривалих факторів росту цін на кукурудзу та сою поки що не спостерігається. А от пшениця може принести сюрприз.

Перейти до повного тексту  ⇒

Связанные материалы

Последние новости