Україна і світ - ціни на зернові, олійні та цукор огляд тижня 23.07-27.07.2018

30.07.2018

Минулий тиждень приніс чергове стрімке зростання цін на зернові та олійні на фізичному ринку. Склалася парадоксальна ситуація, коли Північна півкуля ще жнивує, а ціни зростають рекордними темпами, при тому, що загальний світовий баланс зерна близький до рекордних відміток.

Точніше цю ситуацію можна описати терміном «замкнене коло». Так, нові гроші на біржових ринках agri-commodities, які прийшли саме в період закінчення липневого ф’ючерсу, розігріли ціни до занадто високого рівня. На фізичному ринку трейдери, з огляду на біржі, теж стрімко підняли ціни. Біржові спекулянти, в свою чергу, сповістили, що світові ціни на зерно зростають, тому їм теж треба піднімати ціни. Отак, дивлячись один на одного біржовий та фізичний ринок загнали ціни до максимальних значень за останні роки.

Звісно, що на минулому тижні аналітики згадували про падіння виробництва пшениці в Євросоюзі та деяких країнах Чорного моря як ще один фактор для зростання цін. Але ця інформація з «бородою», бо смакується вже принаймні пару тижнів. З такими темпами розігріву ринків виникає реальна загроза не менш стрімкого обвалу цін на пшеницю та ячмінь. Ажіотаж завжди закінчується, особливо коли покупці вже не можуть сплачувати занадто дорогі покупки. Тому як тільки курс UAH/USD стабілізується та почне укріплятися – треба фіксувати прибутки та продавати.

В протилежність зерновому та олійному ринку, світовий ринок цукру продовжує перебувати в депресії. Світові запаси цукру в кінці поточного сезону досягнуть чергового рекорду, як і прогнозовані запаси в кінці 18/19 маркетингового року. У споживачів активно виховують обережність до натурального солодкого продукту, схиляючи до «корисних» хімічних замінників. Поки що глобальне споживання цукру зростає, але темпи зростання сповільнилися до 1,4% в середньому за рік. В той же час, світове виробництво цукру зростає значно більшими темпами, особливо в Індії та Таїланді.

Ф'ючерси на цукор-сирець в Нью-Йорку подешевшали на 25% з початку 2018 року, що робить цукор найгіршим товаром у 2018 році (таблиця 6). Bloomberg з посиланням на біржових спекулянтів відмічає, що трейдери при всякій нагоді намагаються позбутися цукрових контрактів, так що ціна на цукор на деякий час залишиться низькою.

В Україні теж не відстають від Індії. Цьогорічний врожай цукрових буряків обіцяє бути таким самим, або трохи меншим, як і в минулому році (а може і більшим). Да і посівні площі реально майже не скоротилися, мабуть досвід поточного сезону нікого нічому не навчив. Відповідно, Україна знову стане перед проблемою перевиробництва цукру на тлі падаючих світових цін.


Перейти до повного тексту⇒

Связанные материалы

Другие материалы раздела

Последние новости