Україна і світ - ціни на зернові, олійні та цукор: Огляд тижня 17.09 - 21.09.2018

24.09.2018

На минулому тижні більшість agri-commodities закінчили в зеленій зоні

Більшість зернових та олійних культур на минулому тижні подорожчали. Аналітики не пов’язують це з фундаментальними новинами, а розцінюють як реакцію/відповідь ринків на попереднє падіння цін. Такий собі «відскік» без цінового ралі.

Кукурудза подорожчала в портах на високому експортному попиті, який виник при падінні цін з початку кукурудзяного маркетингового року. Крім того, в США рясні опади дещо затримують жнива. В Україні експортні ціни на кукурудзу зменшилися, але це звичайне вирівнювання зі світовими цінами. Правда аналітики оцінили перспективи майбутнього рекордного врожаю кукурудзи в Україні. Скоріш за все, для українських компаній – виробників кукурудзи це буде не простий сезон. 

Світові ціни на пшеницю на минулому тижні показали невелике зростання. Дехто вважає, що це така собі реакція ринків на холодну та вологу погоду в Канаді, де жнива призупинилися.

Ячмінь протягом тижня втратив символічний долар на тонні – це в Україні. Це навіть не корекція, а реальна стабілізація та синхронізація цін попиту та пропозиції. 

Ціни на сою на минулому тижні в портах світу подорожчали. Ось тут зіграв суто клімат – в США рясні дощі загальмували жнива сої. Але це короткочасний спекулятивний фактор, який дуже швидко може зійти нанівець. 

Світові ціни на цукор закінчили минулий тиждень в червоній зоні попри зростання в п’ятницю. В цілому, цукор не отримав від ринку фундаментальних новин для цінового ралі. 


Связанные материалы

Другие материалы раздела

Последние новости