Минулий тиждень на світових біржах закінчився в зеленій зоні

06.11.2018

Зернові ринки закрили тиждень з прибутками, особливо в п’ятницю. Трейдери аналізують світову інформацію щодо обсягів врожаїв, фіксуючи зниження попередніх прогнозів по пшениці, кукурудзі та сої.

Фьючерси по кукурудзі на Чикаго закінчили тижневу сесію під впливом очікування чергового звіту USDA щодо світових балансів і на прогнозі  Informa Economics про зменшення урожаю в США. Поповнення елеваторів в США зерном нового врожаю продовжували тиснути на біржові ціни минулого тижня. Звіт кінця минулого тижня показав, що спекулянти продовжують скорочувати свої довгі позиції. Відносно позаминулого тижня кукурудза на Чикаго майже не змінилася в ціні.

Біржові контракти на пшеницю закінчили минулий тиждень з прибутками. Світовий звіт про врожаї показують зменшення обсягів нового зерна усюди, включаючи і Австралію. РФ активно торгувала перші місяці нового сезону, намагаючись експортувати якомога більше зерна низької якості. Тепер покупці поступово повертаються до більш якісної пшениці. Долар США був головним чинником ціноутворення на минулому тижні – його подорожчання негативно впливає на обсягу експорту із США. Якщо кукурудза та соя збережуть зростання, це буде гарним стимулом підтримки пшениці. Середня ціна за минулий тиждень на пшеницю SRW порівняно з позаминулим тижнем зросла на $1,1, а на HRW символічно подешевшала $0,3.

Соя в кінці тижня отримала підтримку від президента Трампа, який заявив, що він готовий домовлятися і буде підписувати нову торгівельну угоду з Китаєм. Спекулянти і трейдери сподіваються, що американська соя повернеться на ринок Китаю. Фактично соєві контракти стали скуповувати «на чутках». Черговий звіт може показати, що врожайність сої в США буде дещо нижче очікуваної раніше. Це теж дало підтримки біржовим цінам на сою минулого тижня. Протягом тижня соя на Чикаго додала $14,28.

Цукор по обидва боки океану минулого тижня дешевшав, хоча п’ятниця закінчилася з прибутками. Частково на це вплинуло падіння цін на нафту та загальна ідея, що поставок цукру на світовому ринку поки що багато – це тисне на ціни. Але подальшому падінню перешкоджає думка, що світове виробництво цукру в поточному сезоні такі падає, чого не було ще місяць тому. На протилежному боці ціни підтримувала інформація про падіння експорту цукру із Бразилії на тлі минулих виборів і укріплення бразильського реалу. Бізнес в Бразилії ожив після виборів, що призвело до зростання курсу реалу до долару США. Вважається, що новий президент і новий уряд Бразилії буде дружнім до бізнесу і реал став популярним. Є сумніви про майбутнє виробництво цукру в Індії. Окрім того, багато цукрових заводів в Індії досі не розпочали сезон на тлі жорсткого протистояння з місцевими фермерами, які вимагають повернення боргів за цукрову тростину минулого року, збільшення на рівні держави мінімальних цін на тростину та додаткових субсидій – все як завжди і майже усюди. В порівнянні з позаминулим тижнем цукор втратив від $12 (Нью-Йорк) до $19 (Лондон). На фізичному ринку в портах Бразилії зниження середніх індикативних цін експорту склало $9,3 на білий цукор і $7,7 на цукор-сирець з доставкою в порти Чорного моря.

Біржові торги на СВОТ за 02.11.2018 до 01.11.2018:

  • Кукурудза, грудень-18 (СВОТ) –  $147,24 (+$1,77);
  • SRW, грудень -18 (м’яка пшениця, СВОТ) – $186,38 (+$0,28);
  • HRW, грудень -18 (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $185,46 (+$1,11);
  • Соя, січень -19 (СВОТ) – $343,70 (+$2,46);
  • Соєвий шрот, грудень -18 (СВОТ) – $342,38 (-$2,64);
  • Білий цукор #5 (Лондон), грудень -18 – $360,30 (+$4,70);
  • Цукор-сирець #11 (Нью-Йорк), березень-19 - $296,30 (+$5,51)

 

Консалтингова Агенція ААА

Связанные материалы

Другие материалы раздела

Последние новости