КМУ підготував проект постанови про затвердження переліку товарних бірж для цілей трансфертного ціноутворення

20.03.2015 | 09:46

Кабінет Міністрів України підготував проект постанови «Про затвердження переліку товарних бірж для визначення найбільш співставної ціни товарів за принципом «витягнутої руки» (далі – «Проект Постанови КМУ»).

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» № 72-VIII від 28 грудня 2014 року. Згідно внесених змін, зокрема, у разі проведення контрольованих операцій з експорту/імпорту товарів, що мають біржове котирування, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України, встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" здійснюється за методом порівняльної неконтрольованої ціни з використанням середньої ціни таких товарів, що склалася на товарній біржі. Перелік товарних бірж визначається Кабінетом Міністрів України.

Проект Постанови КМУ передбачає використання міжнародних товарних бірж з наведеного переліку у розрізі груп товарів згідно УКТЗЕД. Перелік товарних бірж включає:


► Чиказьку товарну біржу (США),
► Товарну біржу Канзас-Сіті (США),
► Зернову біржу Міннеаполіс (США),
► Лондонську товарну біржу (Великобританія),
► Нью-Йоркську товарну біржу (США),
► Будапештську фондову біржу (Угорщина),
► Євразійську торгову систему (Казахстан).


Проект Постанови не передбачає можливості використання жодної української біржі.

Другие новости раздела

Последние новости