На Вінничині стартувала посівна цукрових буряків

04.04.2017 | 13:20

Сівбу цукрових буряків розпочали у більшості районів Вінниччини. Під цю культуру відвели у нинішньому році 55 тис. га — на 5 тис. більше, порівняно з 2016-им.

Про це повідомляє «Голос України».

Станом на 3 квітня насіння посіяли в ґрунт на понад 2 тис. га. Тільки у трьох районах із 27 не вирощуватимуть буряки.

Найбільшу площу під цукрові буряки відвели у Крижопільському районі — 8,5 тис. га, у Гайсинському посіють понад 5,5 тис. га, у Хмільницькому — майже 4 тис. га. На території цих районів розташовані найпотужніші цукрозаводи.

«Найважливіше встигнути покласти насіння у вологий ґрунт, — зазначає в.о. керівника обласного департаменту агропромислового розвитку Валентина Кирилюк, — Це запорука гарного розвитку рослин, а отже, високого врожаю. Агрохолдингам це вдасться без проблем, бо мають потужну техніку і досвід. Складніше впоратися фермерам і тим господарствам, де тривалий час відмовлялися від цукрових буряків».

Ще одна складність — великі затрати. Як пояснюють економісти, вирощування буряків на одному гектарі коштує приблизно в 30 тис. грн. Зате рентабельність значно вища, ніж у зернових.

«Торік усі шість цукрозаводів області спрацювали з прибутками, — каже економіст асоціаці «Поділляцукор» Леонід Козодой, — Це чи не вперше за останні роки. Рентабельність виробництва цукру становила 60%. Простіше кажучи, на затрачені 30 тис. грн на виході отримають 48 тис. грн. Ціна на цукор продовжує залишатися високою. Заводи значно розширили експортні можливості реалізації продукції. Саме ці чинники сприяли розширенню площ під цукровими бурками».

Першими з сівбою цукрових буряків впоралися у найпівденнішому Чечельницькому районі. Щоправда, буряки там вирощуватимуть тільки у трьох господарствах на невеликій площі — загалом трохи більше 300 га. Шість цукрозаводів працюватимуть і нинішнього року на Вінниччині. Крім «вінницьких» буряків, вони перероблятимуть також сировину із сусідніх областей: Житомирської, Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської. Як пояснили в асоціації «Поділляцукор», окремі цукроварні мають угоди з сусідами, які вирощують для них буряки на площі 6 тис. га.

Другие новости раздела

Последние новости