Гройсман закликав країни Балтії підтримати надання Україні додаткових торгових преференцій від ЄС

07.04.2017 | 11:17

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав голів урядів країн Балтії - Латвії, Литви і Естонії - підтримати надання нашій країні додаткових торгових преференцій від Європейського Союзу.

Про це Гройсман заявив на другому Українсько-балтійському форумі прем'єр-міністрів в Києві.

"Ми просимо вас забезпечити Україні підтримку на рівні ЄС для надання додаткових торгових преференцій", - сказав він.

За словами прем'єра, Україна і країни Балтії мають великий потенціал економічного співробітництва.

"Важливий розвиток економічних взаємозв'язків з країнами Балтії, по кожній країні є потенціал збільшення товарообігу, інвестиційної діяльності", - підкреслив Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, в жовтні 2016 року Єврокомісія підтримала пропозицію України розширити квоти на експорт українського зерна, томатів, меду, добрив, взуття, матеріалів і металопродукції. Квоти будуть збільшені на три роки. Проте це рішення в комплексі повинен затвердити Європарламент, а також країни - члени ЄС.

У грудні 2016 року Україна закликала Європарламент прийняти це рішення, оскільки, за розрахунками Міністерства экономразвития і торгівлі, воно дозволить збільшити об'єм українського експорту в ЄС на 100-150 млн дол.

Глава Представництва України при Європейському Союзі, посол Микола Точицкий прогнозує, що Європейський парламент вже у кінці квітня може прийняти пропозицію Європейської комісії зі збільшення торгових преференцій для України.

УНІАН

Другие новости раздела

Последние новости