Квітневі заморозки не зашкодять цукровим бурякам

20.04.2017 | 12:30

Багато господарств вже посіяли цукровий буряк, отримали перші сходи, проте погода внесла свої корективи. Різке похолодання з мокрим снігом примусило агрономів сумніватися, чи буде цей рік урожайним. Досвідчені агрономи вважають, що у посівів цукрового буряка є всі шанси на виживання.

Про це повідомляє SuperAgronom.

У Харківській області поля цукрового буряка вкрилися мокрим снігом, станом на 20 квітня прогнозують ще й зниження температури до -3 градусів. Агрономи області вже готуються до найгіршого розвитку подій, проте все ж сподіваються на краще.

Головний агроном «Дунай Агро» Григорій Опанасенко розповів як заморозки вплинуть на цукровий буряк.

«У 1983 році, на самому початку моєї роботи головним агрономом, була рання весна, в березні посіяли цукрові буряки і 2 квітня ми вже мали сходи. Вночі випав невеликий сніг (1,5 см), а температура опустилася до -3 градусів на поверхні ґрунту. Цукрові буряки вижили, ми мали по тим міркам добрий урожай, але було до 5% цвітухи», — заспокоює Григорій Опанасенко.

Він вважає, що незапланований сніг може стати джерелом додаткової вологи та проблем з кіркою на полях не створить. Проте багато залежить від фази розвитку рослин, від сорту чи гібриду, обробітку ґрунту.

Дивіться також: Прогноз виробництва цукрового буряку в Україні збільшено

Другие новости раздела

Последние новости