ФАО підтримає сільськогосподарські кооперативи на сході України

12.05.2017 | 11:09

Агровиробники в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей України дізнаються більше про юридичні та фінансові аспекти роботи в кооперативах. Під час навчальних тренінгів, які пройдуть у травні-червні цього року, їм також розкажуть про нові технології, можливості розвитку і багато іншого. Про це повідомляється у прес-релізі Продовольчої служби ООН (ФАО). 

Новий проект ФАО, який фінансується урядом Канади, підтримує та надає консультаційні послуги домогосподарствам у східних областях України щодо об’єднання та ведення своєї діяльності у формі кооперативів. У Донецьку планується провести 18 навчальних тренінгів, 15 - в Луганську. Крім того, будуть організовані два навчальні тури до Львівської та Дніпропетровської областей з метою ознайомлення з хорошими практиками роботи кооперативів. 

Експерти ФАО провели ретельну оцінку існуючих кооперативів і груп, які висловили зацікавленість в участі в цій ініціативі. Заявки були отримані від 49 груп в двох регіонах, які представляють інтереси більш 886 чоловік. 

Близько чверті всіх заявок надійшло від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з державною реєстрацією, 12 відсотків - від неурядових організацій. Більшість (63%) були ініціативними групами агровиробників без юридичної реєстрації. Це продемонструвало потребу в проведенні тренінгів з основ формування сільськогосподарських кооперативів: створення, державної реєстрації і практичної організації діяльності. 

Більшість кооперативів, що беруть участь у проекті, займаються збором, охолодженням і переробкою молока, обробкою землі, підготовкою кормів для тварин і переробкою продуктів тваринництва. З цієї причини в рамках проекту ФАО основна увага буде надана кооперативам, які працюють у галузях рослинництва і тваринництва - найбільш розповсюджених галузях серед малих виробників на сході України. 

«Відродження кооперативного руху на сході України має велике значення, оскільки це дозволить членам організації зберегти свою економічну незалежність та отримати усі переваги великого бізнесу: використання сучасних технологій, мінімізація витрат, доступ до зовнішнього фінансування та консультаційні послуги висококваліфікованих фахівців», -  сказав Фаррух Тоіров, координатор програми по надзвичайному реагуванню в Україні. 

«Проект ФАО також надасть фінансову допомогу у придбанні сільськогосподарської техніки, що дозволить членам кооперативу використовувати інноваційні та більш ефективні методи управління господарствами», - додав Фаррух. 

Проект з підтримки кооперативів є частиною програми ФАО по надзвичайному реагуванню в Україні, що спрямована на підвищення продовольчої безпеки жителів східних регіонів України. Даний проект фінансується урядом Канади. Загальне фінансування складає 2,3 млн. доларів США. 

Про ФАО 

З 2015 року ФАО займається глибоким вивченням стійкості домашніх господарств на сході України в умовах відсутності продовольчої безпеки. Співробітники двох офісів - у Києві та Краматорську - використовують свої технічні знання в рамках надання гуманітарної допомоги аби підтримати та зберегти засоби існування, що зумовлені сільським господарством та постраждали внаслідок збройного конфлікту. 

ФАО є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член - Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться у Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах.

Похожие новости

Другие новости раздела

Последние новости