Україна за півроку збільшила експорт молочної продукції

19.07.2017 | 14:55

За перше півріччя 2017 року експорт більшості молокопродуктів істотно збільшився, і на тлі зростання цін валютна виручка від зовнішньої реалізації виявилася майже в два рази більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Молочної продукції (у т. ч. молоковмістної) було вивезено з країни на суму в 215 млн доларів, підрахували експерти ІНФАГРО, інформує delo.ua.

Найбільш суттєвим виявився ріст продажів сирних продуктів (майже в три рази в натуральному вираженні), в три рази збільшено експорт вершкового масла, більш ніж в два рази - реалізацію сухого незбираного молока. В той же час зовнішні продажі сухого знежиреного молока і молочних консервів помітно скоротилися.

Відносно червневого експорту порівняно з минулим роком варто відмітити відчутний ріст знову ж таки по сирних продуктах, маслу, СЦМ. Реалізація консервів, СЗМ, спредів впала.

Для імпорту в поточному році теж характерний ріст майже по усіх товарних позиціях, але істотними є зовнішні закупівлі тільки в категорії сирів, ввезення яких виросло приблизно на третину.

Загалом молочний імпорт доки не критичний, в грошовому вираженні він в 9 разів менше експорту.

У липні кардинальні зміни в зовнішній торгівлі молокопродуктами не стануться, а ось в серпні варто розраховувати на падіння продажів цілого ряду молокопродуктів.

Другие новости раздела

Последние новости