97% індійського імпорту соняшникової олії припадає на український продукт

07.11.2018 | 13:07

У 2018/19 МР українська соняшникова олія на ринку Індії зіткнеться з запеклої конкуренцією з боку інших рослинних масел, що може привести до деякого зниження обсягів її імпорту даної країною. Такий прогноз в своєму виступі на конференції «Олійно-жирова промисловість-2018» в Києві 6 листопада озвучила консультант Agritel Вікторія Блажко. Про це повідомляє UAFES з посиланням на АПК-Інформ.

Експерт, зокрема, нагадала, що за останні 10 років Індія в 4 рази збільшила імпортні закупівлі соняшникової олії на тлі мінімальних обсягів її внутрішнього виробництва, яке за підсумками попереднього сезону склало лише 75 тис. тонн.

«Тим не менше, в поточному МР прогнозується зниження споживання і імпорту Індією соняшникової олії – на 400 і 300 тис. тонн відповідно – з огляду на посилення конкуренції з боку пальмової та соєвої олій. На сьогоднішній день практично вся соняшникова олія, яку імпортує Індія, є українського походження. На неї припадає 97% імпорту, що практично не залишає шансів конкурентам. Очікується, що Україна і далі буде утримувати лідируючі позиції на індійському ринку, проте в поточному сезоні поставки української олії можуть трохи знизитися в силу ряду причин», – прогнозує В.Блажко.

При цьому вона пояснила, що очікуване зниження поставок в країну соняшникової олії буде обумовлено істотним підвищенням індійським урядом в 2017/18 МР імпортних мит, початого з метою підтримки внутрішнього виробництва масел, яке страждає через низькі ціни на імпортовану продукцію.

«Більш за все було підвищено мито на ввезення пальмового масла – в 6,5 раз, до 48,4% в березні 2018 р результаті конкурентоспроможність даного продукту на ринку Індії знизилася. Це призвело до зростання обсягів імпорту соняшникової олії, ціна якої, незважаючи на імпортне мито в розмірі 27,5%, стала більш привабливою. Однак в середині червня Індія підвищила мито на імпорт соняшникової олії до 35%, залишивши при цьому без зміни імпортне мито на пальмову олію. Дані зміни, поряд зі знижувальним трендом, який світовий ринок пальмового масла показує з літа ц.р., призвели до зниження його ціни на індійському ринку і скорочення закупівель соняшникової олії. Премія останнього до пальмової олії на ринку Індії збільшилася до 17500 рупій / тонну. Ціни на соєву олію також стали більш привабливими в силу важкого балансу по сої в поточному сезоні», – додала аналітик.

Крім того, нагадала В.Блажко, в рамках угоди про вільну торгівлю з 31 грудня ц.р мито при імпорті пальмової олії з Малайзії повинне бути знижене до 40%.

«Це ще більше підвищить його конкурентоспроможність на місцевому ринку і одночасно може привести до зниження поставок в країну соняшникової олії з України», – вважає експерт.

Другие новости раздела

Последние новости