“Укрзалізниця” гальмує розвиток українського агроекспорту

07.11.2018 | 13:10

Перший заступник голови правління, операційний директор Миронівського хлібопродукту і колишній міністр агрополітики Юрій Мельник вважає Укрзалізницю “гальмом” у розвитку зовнішньої торгівлі в аграрному секторі. Про це він заявив в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ, передає UAFES.

“З моєї точки зору сьогодні Укрзалізниця є гальмом у розвитку зовнішньої торгівлі, зокрема в аграрному секторі, і не тільки. За останній рік все асоціації, діяльність яких залежить від Укрзалізниці, задавали питання про цілу низку системних невідповідностей, які з’явилися в роботі компанії” , – розповів він.
Розподіл, нестача, простої вагонів, підвищення тарифів, закриття станцій – все це є наслідком “непродуманої політики” Укрзалізниці, вважає Мельник.

За його словами, Україна розвиває аграрний сектор, при цьому поставки скорочуються щодня, і це відчуває весь бізнес.

Мельник вважає, що потрібно вирішити питання допуску приватної тяги на ринок залізничних вантажоперевезень. Він зазначив, що аграрний бізнес збільшив свою частку вагонів, однак вони стоять і не обслуговуються днями.

“Потрібно вирішити питання про приватну тягу, яка повинна вийти на магістралі … Тут не так багато рішень потрібно приймати, щоб дозволити бізнесу купувати локомотиви і виходити на магістралі”, – підкреслив Мельник.

Він зазначив, що більшість зернотрейдерів і агропідприємств мають свої локомотиви, але не мають права виходити на залізничні колії, тому вони працюють на елеваторах.

За словами Мельника, Укрзалізниця буде виконувати регуляторну функцію, а бізнес буде платити за вихід на магістралі.

Другие новости раздела

Последние новости