В 2018/19 МР Україна має потенціал для збільшення експорту всіх видів рослинних шротів

07.11.2018 | 13:42

Відповідаючи зростаючій світовій потребі в протеїновій продукції, Україна посилює свою роль в постачаннях олійних шротів на глобальний ринок, передає UAFES

Згідно з прогнозами аналітиків, в 2018/19 МР країна має потенціал збільшити експорт всіх видів рослинних шротів – соняшникової, соєвої та рапсової. Про це 6 листопада в своєму виступі на міжнародній конференції “Олійно-жирова промисловість” в Києві повідомила аналітик олійного ринків ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

«Передумовами до зазначеного підвищення виступають, перш за все, очікуване зростання переробки олійних культур в Україні і збільшення світового споживання протеїнових шротів. У поточному сезоні Україна може зайняти 7% в світовому експорті трьох основних шротів і 65% – в торгівлі соняшниковим шротом», – зазначила фахівець.

Зокрема, за оцінками Ю.Іваницької, обсяг експорту українського шроту / макухи соняшнику в поточному сезоні прогнозується на рівні 4,7 млн. тонн (+ 11% до показника 2017/18 МР), ріпакової шроту – 180 тис. тонн (+2 , 4 рази), соєвого шроту – 500 тис. тонн (+ 20%).

«Дані показники стануть рекордними для України», – підкреслила вона.

Також аналітик відзначила, що найбільш перспективними ринками збуту шротів олійних для України є ЄС (всі види шротів), Китай (соняшниковий), Таїланд (соняшниковий), В’єтнам (всі види шротів), Алжир (соєвий), країни СНД (соєвий) і Балтії (ріпаковий), а також Ізраїль (ріпаковий).

Другие новости раздела

Последние новости