Буковинські садівники експортуватимуть яблука до Саудівської Аравії та Бангладеш

12.11.2018 | 12:34

У Недобоївцях Хотинського району Чернівецької області запустили сортувальну лінію для яблук. Про це повідомляє UAFES з посиланням на ІА АСС.

Підприємець Вячеслав Тодосійчук розповів, що на сортувальній лінії, яка днями запрацювала на його підприємстві, відбирають яблука для продажу у Бангладеш та Саудівську Аравію. Під час навчального візиту делегацій ОТГ Полтавської, Тернопільської та Черкаської областей на Чернівеччину, буковинські громади поділилися зі своїми колегами успішним досвідом залучення та ефективного використання грошей для розвитку громад. Делегації трьох областей побували у Недобоївській ОТГ. До складу громади входить чотири села. Основним промислом місцевих мешканців є садівництво. Напередодні тут запустили сортувальну лінію для відбору яблук. Місцевий підприємець Вячеслав Тодосійчук провів екскурсію своїм комплексом для зберігання, сортування та пакування яблук. За словами господаря наразі у холодильних камерах його складу зберігається шість тисяч тонн цьогорічного врожаю яблук.

«Такі логістичні центри або хаби є по всьому світу. У наших холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 Га саду. Тут є 32 камери приблизно по 200 тонн кожна. Ці яблука «завмирають» на півроку. При температурі 0,5 – 1,5 градуси яблуко зберігатиметься тут до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі. Після збереження настає продаж, а перед продажем має бути сортування і пакування. Нещодавно ми закупили у Польщі і сьогодні вперше запустили лінію для сортування яблук. Нашому клієнту, який зберігає свої яблука у камерах необхідно відсортувати яблука для нових ринків. Він має замовлення для Бангладешу і для Саудівської Аравії. Наприклад, для Бангладешу всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші», – сказав підприємець.

За його словами нова сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними показниками – колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований – від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання – мінімальне. Даний комплекс буковинський підприємець будує вже п’ятий рік поспіль. Кожного року здають нову чергу будівництва. У найближчих планах господаря запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тисяч тонн.

Другие новости раздела

Последние новости