Цього року в Україні запровадять приватну тягу на залізниці

13.03.2019 | 14:11

(UAFES) Цього року в експериментальному режимі в Україні запровадять приватну тягу на залізниці. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час розширеної наради голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука з аграріями Київщини, інформує прес-служба Міністерства.

Міністр інфраструктури України наголосив, що агропромисловий комплекс є однією з найважливіших галузей національної економіки, двигуном економічного розвитку країни: «Майже 40% валюти, яка входить в Україну, − валюта від агропромислового комплексу. На європейському ринку працює понад 700 українських компаній. Показники перших місяців 2019 року свідчать про зростання експорту продукції АПК».

Водночас, за словами Володимира Омеляна, аграрна сфера страждає від прогалин з логістикою. Тому Міністерство інфраструктури активно працює над виправленням ситуації та вирішенням застарілих проблем із перевезенням аграрної продукції.

«По-перше, ми поступово забезпечуємо залізницю тягою. За підтримки Президента України підписано контракт із General Electric на поставку локомотивів до України. Укрзалізниця вже отримала 22 тепловози, решта 8 доукомплектовуються і будуть передані Укрзалізниці в середині березня. По-друге, цього року в експериментальному режимі ми запроваджуємо приватну тягу на залізниці. По-третє, вантажні вагони АТ “Укрзалізниця” будуть здаватись в оренду на електронних аукціонах ProZorro.Продажі», − заявив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства наголосив, що саме завдяки онлайн-сервісу Укрзалізниця планує перейти на електронну систему продажу та котирування вартості перевезень у вантажних вагонах.  Це дозволить сформувати об’єктивну картину на попит вагона з боку ринку й визначити збалансовану вартість вагона для клієнта. «Запровадження цього прозорого механізму має зняти будь-які питання щодо реальної вартості перевезення та встановити конкурентну ціну на вагони.  Ціна може коливатися залежно від попиту і пропозиції. До того ж електронні аукціони – це антикорупційний захист», − підкреслив Міністр інфраструктури України.

Другие новости раздела

Последние новости